sobota, 15 grudnia 2018 r.  Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
Wiadomości z tagiem Donald Trump  RSS
Dziennikarze o liście ambasador USA ws. TVN: szarża dyplomatki czy kryzys zawiniony przez rząd?

Dodano: 27.11.2018 21:13 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Według części publicystów ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, wytykając w liście do premiera Mateusza Morawieckiego krytykowanie TVN przez polityków PiS, wyszła poza swoją funkcję i nastawienie, jakie ma do mediów Donald Trump. Inni oceniają, że to kolejny zgrzyt w relacjach z USA wywołany działaniami polskiego rządu.

Źródło: https:

Fahrenheit 11/9 - 2018-11-30

Dodano: 22.11.2018 2:01 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Szokująca i brutalnie zabawna prawda o prezydencie Stanów Zjednoczonych - Donaldzie Trumpie, współczesnej Ameryce i wpływie jej polityki na losy całego świata. Ten film to niezwykle ważny głos, który może zadecydować o wynikach jesiennych wyborów do Kongresu w 2018 roku oraz kampanii prezydenckiej w 2020 roku. „Fahrenheit 11.9” to nowe dzieło mistrza kontrowersji i ciętego humoru, który nie cofnie się przed niczym, aby dotknąć najgłębiej skrywanych tajemnic. Film wyreżyserował Michael Moore – nagrodzony Oscarem („Zabawy z bronią”) i Złotą Palmą w Cannes („Fahrenheit 9.11”) najodważniejszy twórca współczesnego dokumentu. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy cenią sobie dystans, ale nie jest im obojętne w jakim kierunku zmierza nasza cywilizacja.
W jaki sposób Donald Trump, milioner i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w USA, został prezydentem? Czy uda się powstrzymać go przed zwycięstwem w kolejnych wyborach? Jaki wpływ na Amerykę i losy całego świata mają decyzje zapadające w Białym Domu? Najwyższy czas zajrzeć za kulisy władzy mocarstwa numer jeden. Niewybaczalne błędy, które popełnił Barack Obama, nowe pokolenie liderów, które szykuje się do przejęcia władzy w USA i zagrożenia, które czekają zachodnią cywilizację - to tylko wierzchołek góry lodowej tematów poruszonych w najnowszym filmie Michaela Moore’a. Nie zabraknie skandali, tajemnic, niewygodnych faktów i… dużej dozy rozbrajającego humoru. Decydujące momenty wyborów w 2018 i 2020 roku już wkrótce, atmosfera rozgrzana jest do czerwoności, a każdy oddany głos jest na wagę złota. Ich wynik zadecyduje nie tylko o losach Ameryki, ale i całego świata. Zapomnijcie o „amerykańskim śnie” - witajcie w „amerykańskim koszmarze”!
„Jeden z najlepszych i najśmieszniejszych filmów Micheala Moore’a”
Rolling Stone
„Nakręcony z pasją, sprytem i pokręconym poczuciem humoru”
Hollywood Reporter
„Niezwykle angażujący i emocjonujący”
Paste Magazine
„On urodził się po to, by nakręcić ten film”
Seven Days

Źródło: https:

Sąd nakazał Białemu Domowi przywrócić akredytację dziennikarzowi CNN, który sprzeczał się z Donaldem Trumpem (wideo)

Dodano: 17.11.2018 21:19 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Sąd stołecznego Dystryktu Kolumbia przychylił się do wniosku CNN, żeby w ramach zabezpieczenia powództwa wobec administracji Donalda Trumpa tymczasowo przywrócić dziennikarzowi tej stacji Jimowi Acoście akredytację do Białego Domu.

Źródło: https:

[30.11.2018] Fahrenheit 11/9

Dodano: 17.11.2018 0:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W jaki sposób Donald Trump, milioner i jeden z najbardziej wpływowych ludzi w USA, został prezydentem? Czy uda się powstrzymać go przed zwycięstwem w kolejnych wyborach? Jaki wpływ na Amerykę i losy całego świata mają decyzje zapadające w Białym Domu? Najwyższy czas zajrzeć za...

Źródło: https:

CNN pozywa administrację Trumpa za odebranie akredytacji dziennikarzowi stacji (wideo)

Dodano: 14.11.2018 20:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Koncern CNN skierował pozew przeciw administracji prezydenta USA Donalda Trumpa. Domaga się przywrócenia akredytacji swojemu głównemu korespondentowi w Białym Domu Jimowi Acoście, który stracił ją w zeszłym tygodniu po sprzeczce z Trumpem.

Źródło: https:

Michael Moore kontra Donald Trump. 30 listopada premiera "Fahrenheit 11/9"

Dodano: 06.11.2018 20:27 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W sieci pojawił się polski zwiastun filmu "Fahrenheit 11/9", nowego dzieła twórcy "Zabaw z bronią".

Źródło: https:

HBO kontra Donald Trump. Protest przeciwko wykorzystaniu serialu "Gra o Tron" w walce politycznej

Dodano: 03.11.2018 21:28 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Kanał HBO, który jest producentem popularnego serialu "Gra o Tron", wydał w piątek oświadczenie, w którym wyraził niezadowolenie z użycia przez prezydenta USA Donalda Trumpa symboliki związanej z serialem do promowania sankcji nakładanych na Iran.

Źródło: https:

Minge broni Jemioła: "Moda jest biznesem jak każdy inny. Donald Trump plajtował dwa razy"

Dodano: 02.10.2018 12:46 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Polska moda przechodzi kolejny kryzys wraz z medialną burzą wokół desantu przeprowadzonego przez przystojnego komornika na butik Łukasza Jemioła. Projektant zalegał rzekomo z płatnościami dla podwykonawców z Łodzi, wynoszącymi pół miliona złotych. Swojego kolegę po fachu postanowiła obronić jednak Ewa Minge. Filantropka kandydująca do miana głosu rozsądku polskiego show biznesu stwierdziła, że moda jest bardzo trudnym i zmiennym biznesem, w którym ciężko o stały sukces.

Źródło: https:

Czyściciele internetu - 2018-09-28

Dodano: 14.09.2018 2:01 | 21 odsłon | 0 komentarzy

reżyseria: Hans Block, Moritz Riesewieck
tytuł oryginalny: The Cleaners
Każdego dnia co minutę 500 godzin materiału filmowego jest przesyłanych na YouTube, 450 000 tweetów jest publikowanych na Twitterze, a 2,5 miliona postów na Facebooku. Jego współzałożyciel Mark Zuckerberg obiecał kiedyś, że Facebook będzie bez ograniczeń dzielić się wszystkim z każdym, ale okazało się, że jest zupełnie inaczej. Internet nie jest wcale tak neutralny, demokratyczny i wolny, jak się nam z pozoru wydaje. Tysiące moderatorów treści na Filipinach dzień w dzień decyduje o tym, co pojawia się, a co nie w mediach społecznościowych. To właśnie oni akceptują lub odrzucają publikowane przez nas filmy i zdjęcia. I o ile trudno się spierać z potrzebą monitorowania wszelkich obrazów przemocy, to we wszystkich innych przestrzeniach taka cenzura wydaje się dyskusyjna. A już na pewno wiele wątpliwości budzić może przypadek pochodzącego z Los Angeles artysty Illmy Gore’a, który chciał umieścić na Facebooku nagiego Donalda Trumpa z małym penisem, ale zdecydowano o usunięciu go z sieci ponieważ pogarszał wizerunek amerykańskiego prezydenta. Co więcej konto Gore’a na Facebooku zostało zamknięte.
Film przedstawia kulisy, skutki i ofiary internetowej cenzury, która de facto okazuje się idealnym narzędziem do sterowania rzeczywistością. Wysoko postawieni eksperci techniczni i byli czyściciele sieci opowiadają o potrzebie i praktyce takich działań. Okazuje się, że media społecznościowe negocjują z niektórymi krajami dostęp do materiałów krytycznych wobec ich rządów. Jak to możliwe, że wielkie internetowe korporacje, takie jak Facebook, czy Instagram o niewielkiej lub zerowej odpowiedzialności wobec swoich klientów mają dziś taką władzę, o jakiej do tej pory większość państw mogłaby tylko pomarzyć?

Źródło: https:

Donald Trump chce zwolnienia szefa CNN

Dodano: 30.08.2018 19:13 | 8 odsłon | 0 komentarzy

W jednym z ostatnich tweetów, prezydent USA Donald Trump zaatakował szefa stacji CNN, Jeffa Zuckera. Stwierdził, by zwolnić wydawcę z pracy.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 m-video.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone