środa, 20 lutego 2019 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Siedem  RSS
Jacek Kurski o pokazaniu w „Wiadomościach” zdjęć i nazwisk protestujących: regularnie demonstrowali, więc są osobami publicznymi

Dodano: 16.02.2019 21:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich  napisał do prezesa TVP Jacka Kurskiego w sprawie wydania „Wiadomości”, w którym upubliczniono wizerunek osób protestujących pod siedzibą nadawcy. Zdaniem Jacka Kurskiego, prezesa Telewizji Polskiej, osoby, które regularnie uczestniczą w demonstracjach, są osobami publicznymi, więc ich twarze mogły być pokazane w serwisie.

Źródło: https:

Kancelaria Jacka Duboisa prowadzi sprawę protestujących, których wizerunki upubliczniono w „Wiadomościach”

Dodano: 14.02.2019 20:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kancelaria „Jacek Dubois i Wspólnicy” będzie reprezentować grupę protestujących pod siedzibą TVP, których wizerunki upubliczniono w „Wiadomościach”. Po publikacji tego materiału osoby, których dane ujawniono w programie mają otrzymywać groźby - zarówno w internecie, jak i na ulicy. Będą domagać się  zaprzestania naruszania dóbr osobistych oraz publikacji oświadczenia w tej sprawie - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Tagi: Siedem
Źródło: https:

Gdyby ulica Beale umiała mówić - 2019-02-22

Dodano: 14.02.2019 2:01 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Nowy film laureata Oscara®, scenarzysty i reżysera Barry’ego Jenkinsa, twórcy sukcesu obrazu „Moonlight”. Film jest pierwszą anglojęzyczną adaptacją filmową twórczości Jamesa Baldwina, jemu zresztą obraz jest dedykowany.
Lata siedemdziesiąte XX wieku. Poruszająca, ponadczasowa love story o nierozerwalnych miłosnych więziach łączących dwoje ludzi, w tle której obserwujemy historię Afroamerykańskiej rodziny. „If Beale Street Could Talk” to opowieść widziana oczami dziewiętnastoletniej Tish (KiKi Layne), zakochanej w swym narzeczonym, artyście – Alonzo, znanym jako Fonny (Stephan James). Oboje dorastali w swym towarzystwie, tak rodziła się ta niezwykła miłość. Tyle że Fonny zostaje niesłusznie aresztowany za przestępstwo, którego nie popełnił...
Obraz zdobył ogromne uznanie krytyków filmowych na całym świecie. Regina King, wcielająca się w postać Sharon Rivers, otrzymała za tę rolę kilkanaście nagród filmowych, w tym Złoty Glob dla najlepszej aktorki drugoplanowej.
Stanowisko Barry'ego Jenkinsa, scenarzysty i reżysera filmu:
Latem 2003 roku wyruszyłem w podróż do Europy, aby napisać adaptację powieści Jamesa Baldwina „Gdyby ulica Beale umiała mówić”. Żywiłem nadzieję, że któregoś dnia spadkobiercy Jamesa Baldwina wyrażą zgodę, abym mógł na podstawie tej książki stworzyć film. Każda artystyczna decyzja, jaką podjąłem, pracując nad adaptacją, ma korzenie w próbie pozostania możliwie najbliżej materiałowi źródłowemu, a więc powieści Baldwina. Postaci w dziele Baldwina naszkicowane są w bardzo specyficzny sposób. Tish i Fonny oraz ich kochające rodziny – Ernestine, Huntsowie, a także oczywiście rodzice Tish – Joseph i Sharon. Stałem się pierwszym twórcą filmowym, którego obdarzono zaufaniem i któremu pozwolono przenieść książki Baldwina na ekran, używając jego ojczystego języka. Moim nadrzędnym celem stało się stworzenie postaci najbliższych wyobrażeniom Jamesa Baldwina.
Między dwoma związkami, które leżą u podstaw tego filmu – Tish i Fonny’ego oraz Sharon i Josepha – znajduje się ten specyficzny „miłosny rym” ich relacji. Coś, co jest rodzajem buforu, pozwalającego czarnoskórym sprawić, że ich świat stał się trwały, nie przeminął. Coś, co sprawia, że złamana obietnica American Dream wciąż jest czymś, o co warto walczyć.
Przekształcając te idee – tematyczne, intelektualne, emocjonalne idee – na język filmu – z pomocą aktorów i całej ekipy, którą nazywam rodziną, starałem się sprostać. Starałem się przenieść tamten świat na język kina, aby oddać hołd mojemu ukochanemu pisarzowi – Jamesowi Baldwinowi.
„Przyprowadziła mnie tu miłość”. To moje ulubione zdanie z jego niezwykłej powieści. Ale nas wszystkich, pracujących nad tym filmem, przyprowadziła tu też dusza, która czuwała nad nami.
Barry Jenkins

Źródło: https:

Rada Etyki Mediów: Paweł Adamowicz w TVP był obiektem oszczerstw i nie miał prawa do obrony

Dodano: 12.02.2019 21:55 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rada Etyki Mediów uznała, że autorzy wyemitowanych w Telewizji Polskiej materiałów na temat prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza manipulowali faktami, aby przedstawić go jako osobę niegodną zaufania. - W żadnej z analizowanych przez REM publikacji nie dano Pawłowi Adamowiczowi szansy odparcia zarzutów, był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony - stwierdziła organizacja i oceniła, że TVP złamała pięć z siedmiu zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów.

Źródło: https:

KRRiT nie wyciągnie konsekwencji wobec TVP za upublicznienie wizerunku protestujących

Dodano: 08.02.2019 21:59 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Oprócz pisma zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich oraz prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych do KRRiT w sprawie materiału w „Wiadomościach” TVP, w którym opublikowano personalia i zdjęcia uczestników protestu przed siedzibą TVP, wpłynęły jeszcze skargi indywidualne. Jak wynika z naszych informacji, KRRiT zbada sprawę, ale nie wyciągnie żadnych konsekwencji wobec nadawcy.

Tagi: Siedem
Źródło: https:

My - 2019-02-22

Dodano: 08.02.2019 2:01 | 6 odsłon | 0 komentarzy

reżyseria: Rene Eller
obsada: Pauline Casteleyn, Aime Claeys, Gaia Sofia Cozijn
tytuł oryginalny: Wij
Film miał premierę światową na MFF w Rotterdamie, gdzie nominowany był do nagrody KNF Award. Nominowany również do nagrody: European Award Best First Film na Zlin Film Festival.
„Mocny film. Zakończenie nie daje odpowiedzi i nie szuka kozłów ofiarnych. W ponurym społeczeństwie, młodzi i starzy rywalizują o to, kto może być wyzyskiwaczem, a nie być wyzyskiwany. Brak tu prostych rozwiązań – i jest to prawdziwą prowokacją filmu, bardziej niż jego nastoletnia nagość.” FilmDoo
Niewielkie miasteczko na granicy holendersko-belgijskiej. Podczas upalnego lata ośmioro nastolatków zanurza się w świat seksu, rozrywki i buntu. Na początku sami nie wiedzą, czego chcą. Wieczorami siedzą przy ognisku, wygłupiają się, ale to im nie wystarcza. Budząca się seksualność sprawia, że zaczynają kręcić profesjonalne filmy pornograficzne, potem wikłają się w prostytucję i szantaż. To, co zakazane, coraz bardziej ich pociąga...
„My!”, dzieło przypominające „Samobójstwa dziewic”, to obraz hedonistycznej przemocy, którą przełamują senne, idylliczne wizje. Film jest adaptacją głośnej i kontrowersyjnej powieści Elvisa Peetersa.

Tagi: Siedem
Źródło: https:

TVP.info mimo dementi Edyty Żemły wymieniło ją w tekście jako osobę, do której dzwonili manifestujący przed siedzibą stacji

Dodano: 07.02.2019 21:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na portalu internetowym TVP Info w artykule o rozmowach protestujących przed siedzibą tej stacji podano, że według internautów chcieli dzwonić do dziennikarki Onetu Edyty Żemły. Żemła kilka godzin przed publikacją tekstu zapewniła, że nie kontaktowała się z demonstrantami, ale jej stanowiska nie dodano w artykule. - Sorry, teraz siadłem dopiero do komputra - tłumaczył Cezary Gmyz.

Tagi: Siedem, Doda
Źródło: https:

Jarosław Olechowski odpowiada na list otwarty Wojciecha Maziarskiego: „Próba zohydzenia i zaszczucia człowieka”

Dodano: 07.02.2019 20:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Maziarski skrytykował Jarosława Olechowskiego, szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w liście otwartym, obwiniając go za upublicznienie wizerunków protestujących pod siedzibą Telewizji Polskiej. - Pański tekst jest po prostu próbą zohydzenia i zaszczucia człowieka, którego uważa Pan za swojego przeciwnika - odpowiedział Olechowski.

Źródło: https:

Andrzej Duda: nie wszystko w TVP jest idealne, wizerunki demonstrantów w „Wiadomościach” to krok zbyt daleko

Dodano: 06.02.2019 20:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy

- Muszę przyznać, że mnie to zdziwiło. Uważam, że niestety to idzie zbyt daleko - powiedział prezydent Andrzej Duda o zamieszczeniu w „Wiadomościach” personaliów i zdjęć osób protestujących przez siedzibą TVP Info. - Nie uważam, żeby wszystko, co można zobaczyć w telewizji publicznej, było idealne. Natomiast to są decyzje odpowiednich władz - dodał.

Tagi: Siedem, Doda
Źródło: https:

RPO i UODO piszą do KRRiT ws. publikacji w „Wiadomościach” wizerunku protestujących przed siedzibą TVP Info

Dodano: 06.02.2019 20:50 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich poprosił przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zbadanie materiału z poniedziałkowych „Wiadomości” TVP, w którym opublikowano personalia i zdjęcia uczestników protestu przed siedzibą TVP. Natomiast prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych w piśmie do KRRiT zwróciła uwagę, że „media, relacjonując wydarzenia, powinny dbać o prywatność osób, szczególnie tych nie pełniących żadnych funkcji publicznych”.

Tagi: Siedem
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 m-video.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone